НОВОСТИ

В Івано-Франківську презентували збірку поетеси Марії Лазарович

21 октября 2010 17:26 | Новости

 Вірші Марії Лазарович сповнені якогось особливого оптимізму і любові до життя. Чисте, щире захоплення навколишнім світом, природою, красою рідного села і оточуючими людьми, ставлення до всього цього як до Божого благословення, що червоною ниткою проходять крізь творчість поетеси, починаєш розуміти по-іншому, коли отримуєш нагоду бачити цю життєрадісну і щиросердну жінку вживу. Адже волею долі з самого дитинства вона… прикута до інвалідного візка. «Література, – зазначає літературний критик Аделя Григорук, – може сприйматись на рівні естетичному, філологічному, емпіричному. Але коли ми читаємо вірші Марії Лазарович, ми бачимо, як ми з нею набираємося досвіду, як вона зачаровує нас своїм словом».

До збірки, яка є в же другою в творчому доробку авторки, увійшли близько 60 віршованих творів. Натхнення для написання віршів пані Марія черпає з усього того, що її оточує: природа, люди, рідна мати, рідне село Баня Березів. «Серед своїх односельців я почуваюся натхненно і щасливо, – захоплено розповідає авторка, – Вони моє найбільше багатство. Серед них я зростала, серед них набиралася любові і краси».

Привітати авторку прийшли колеги і земляки, в тому числі поет Микола Симчич, голова Івано-Франківського відділення Національної спілки письменників України Євген Баран, аматорський хор села Баня Березів Кришталь під керівництвом Миколи Голинського тощо.

В одному із своїх віршів М.Лазарович написала: «Любов проклятою не бува. Проклята людина, яка не вміє ставитись до любові, як до святині» і в цьому виявляється елементарна простота і одночасно унікальність світогляду її творчості. «Марія, – стверджує голова Івано-Франківського відділення Національної спілки письменників України Євген Баран, – світиться якоюсь такою добротою і вона настільки впевнена, що світ добрий, що всі інші розмови порівняно з цим – просто нічого…»

Новости RSS   Просмотров(2714)   Комментариев(0)   Оставить комментарий
На Івано-Франківщині освятили пам’ятник на могилі Ярослава і Теофіла Окуневських
На Івано-Франківщині освятили пам’ятник на могилі Ярослава і Теофіла Окуневських 5 октября 2010

В Городенці на Івано-Франківщині встановили й освятили пам’ятник на могилі Ярослава і Теофіла Окуневських.

Просмотров (2374)
На 5 днів Івано-Франківськ став «вільним містом» для різних жанрів мистецтва
На 5 днів Івано-Франківськ став «вільним містом» для різних жанрів мистецтва 24 августа 2010

На п’ять днів Івано-Франківськ став «вільним містом» для різних жанрів мистецтва. Тут уперше проходить мистецький проект «Порто-Франко». Основа концепція – відкритість і доступність, основна ідея – Україна на тлі інших країн. Серед учасників акції – літератори, музиканти, художники, кухарі з Польщі, Німеччини, Франції, Ірану, Росії, України. Мистецтво прийшло до пересічних людей.

Просмотров (1831)
Відбулася прес-коференція голови Червоного хреста
Відбулася прес-коференція голови Червоного хреста 21 апреля 2010

Голова Івано-Франківського обласного центру «Червоного Хреста» Валерій Старченко на зустрічі із ЗМІ поділився своїми враженнями про підсумки місячника з французькими студентами.

Просмотров (1031)
Вернутся к разделу: Ивано-Франковские новости

Имя:

e-mail:

Подписаться на получение уведомлений о новых отзывах:

Комментарий:

Обновить код

Код подтверждения:

(Ваш отзыв появится после проверки редактора)